Představujeme Vám kepely tohoto ročníku 2024


Robert Křesťan a Druhá Tráva

V letošním roce přivítáme na našem festivalu několikanásobné držitele ocenění Anděl v kategorii folk a country. V loňském roce jejich zakladatel Robert Křesťan vstoupil do síně slávy. Kapelu založili v 1991 s Lubošem Malinou. Druhá Tráva je charakteristická istrumentální zdatností všech členů kapely. Kapela vydala již 19 alb čechách i v USA.

HopTrop

Po několika návštěvách Jaroslava Samsona Lenka na předešlích ročnících festivalu přijedou na letošní ročník kompletní Hop Trop. Spolu s Ladislavem Kučerou a Jaromírem Šroubem Vondou hrají v původním složení už 40 let. HOP TROP byl hodnocen na festivalu Porta nejvyššími cenami za interpretaci a autorství. V roce 1988 se stal držitelem Zlaté Porty.

Jarret

Premiéru na letošním 19. ročníku Zvoničky bude mít liberecká indie-rocková kapela Jarret. Kapelu v roce 1992 založil kytarista Michal Kadlec a zpívající baskytarista Marek Štulír. Kapela se v minulosti účastnila multoižánových festivalů Colour of Ostrava a Rock for People. Mužete se těšit na skvělou zpěvačku Hanku Skřivánkovou.

Michal Tučný revival

Pokud chcete vrátit čas a ocitnout se na vystoupení Michala Tučného máte nejlepší příležitost. Zazpíváte si známe písničky s naším nejlepším revivalem. V hlavní roli Rosťa Fišer.

Franta Kasl Band

Zpěvák, skladatel, textař a kytarista František Kasl byl dlouholetým kapelníkem doprovodné skupiny Jakuba Smolíka pro kterého složil několik hitů. V 90. letech získal cenu pražského Country Rádia objev roku a cenu posluchačů. František Kasl často vystupoval coby host legendární counrykapely Fešáci. Se svojí kapelou Franta Kasl band vystupuje na folkových a country festivalech.

Forget


Skupinu Forget založil v roce 2019 výborný banjista Lukáš Mayer. Kapela je složená z muzikantů, kteří mají letité zkušenosti z pódií u nás, ale i v Evropě. Forget hraje převážně české bluegrassové písničky s vlastními texty, ale i originální převzaté od skupin z USA.

Ajeto


Pražská kapela vznikla v roce 1993 ve složení Dáša Pařízková, Hanka Řeháčková a Hanka Nedvědová. Pořádají pravidelná vystoupení v klubu Carpe diem. V loňském roce si zahrály na výročním potlachu osady Ztracená naděje.

The Bugles

( The Beatles revival )


Na závěr letošního festivalu vystoupí skupina The Bugles – Beatles revival. Kapela si zakládá na přesné a autentické interpretaci originálu. Samozřejmostí je živé provedení písní v původních tóninách na originální nástroje, několik sad dobových kostýmů a stylové účesy. Energická pódiová show přesvědčí diváky všech generací.

Country tance Calipso

Po velkém diváckém ohlasu z loňského festivalu se i v letošním roce můžete těšit na taneční vystoupení Calipsa. Taneční klub Calipso je spolek, který se věnuje tanci. Především klasickému a modernímu country.

Harmonogram


SOUTĚŽ PRO OSADY

Děkujeme klubu Údolí Ticha a spřáteleným osadám za podporu letošního festivalu.

Osady: Slavie, Proudy, Údolí Sporu, V Zahrádkách, Úsvit, Šacung, Ztracená Naděje, Havrani, Merida, Skot, Albatros, Dakota, Kadiak, Píska, Ajax, Askalona, Údolí Oddechu, Red River, Osada Starých Kamarádů, Spojené Osady Údolí Raků, Osada Údolí Zlatého Potoka a Osada Na Zlatých Dolích. V rámci letošního festivalu opět proběhne soutěž mezi jednotlivými osadami v počtu příchozích návštěvníků. Na pokladnách, při zakoupení vstupenky, budete mít možnost dát hlas své osadě. Ve 20 hodin budou hlasy sečteny a vítězná osada bude v průběhu večera vyhlášena a oceněna.